Dr. Seuss Character Contest Previous Winners

Congratulations to our Winners!

Thanks to all our participants!

2016 Contest Winners

Katelyn Duke Honorable Mention Mrs. Payne Carlile Elementary School Kindergarten
Sari Hart Honorable Mention Ms. Anaya Highland Park Elementary School Kindergarten
Phoenix Nino Honorable Mention Mrs. Incitti Minnequa Elementary School Kindergarten
Layanne Riensch Honorable Mention Mrs. Butler Highland Park Elementary School Kindergarten
Leann Troutt 3rd place Mrs. Jesik Highland Park Elementary School Kindergarten
Lucas Alfonso 2nd place Ms. Jones Goodnight Elementary School Kindergarten
Isabella Martinez 1st place Mrs. Cover St. Therese Catholic School Kindergarten
           
Shayna Aragon-Archuleta Honorable Mention Ms. Nicodemus Highland Park Elementary School 1st grade
Natalya Cronin Honorable Mention Mrs. Naylor Belmont Elementary School 1st grade
Summayyah Gibson Honorable Mention Ms. Montano Goodnight Elementary School 1st grade
Avery Mead Honorable Mention Ms. Benavidez Fountain International Magnet School 1st grade
Callie Teakell-Adams Honorable Mention Miss Beauvais Sunset Park Elementary School 1st grade
Rachel Deyoung 3rd place Mrs. Krasovec St. Therese Catholic School 1st grade
Madalyn Segura 2nd place Mrs. Dixon Carlile Elementary School 1st grade
Tarek Murad 1st place Ms. Sparks The McClelland School 1st grade
           
Lilly Adams Honorable Mention Miss Fetty North Mesa Elementary School 2nd grade
Brody Kidd Honorable Mention Mrs. Kliesen Sunset Park Elementary School 2nd grade
Parker McCafferty Honorable Mention Mrs. Benavidez Fountain International Magnet School 2nd grade
Olivia Velasquez Honorable Mention Ms. Procell Belmont Elementary School 2nd grade
Breckin Weatherford Honorable Mention Mrs. VanderPutten South Park Elementary School 2nd grade
Reagan Gosa 3rd place Mrs. Miller Trinity Lutheran School 2nd grade
Sofia Gonzales 2nd place Mrs. Madic Highland Park Elementary School 2nd grade
Patrick Jacobs 1st place Mrs. Christenson Sunset Park Elementary School 2nd grade
           
Darion Gallegos Honorable Mention Mrs. Maes Belmont Elementary School 3rd grade
Teddy Guerra Honorable Mention Mrs. Lawson Park View Elementary School 3rd grade
Hunter Hathorn Honorable Mention Mrs. Chavez Baca Elementary School 3rd grade
Megan Quigley Honorable Mention Mrs. Faris Minnequa Elementary School 3rd grade
Kayarra  Rush Honorable Mention Mrs. Maes Belmont Elementary School 3rd grade
Alex Donley 3rd place Mrs. Taylor Sunset Park Elementary School 3rd grade
Clara Chandler 2nd place Mrs. Starcer St. John Neumann Catholic School 3rd grade
Libby Griego Montez 1st place Ms. Lobato Carlile Elementary School 3rd grade
           
Neveah Gomez Reyes Honorable Mention Mrs. Macneilage Baca Elementary School 4th grade
Eli Schwartz Honorable Mention Ms. Quinn Corwin International Magnet School 4th grade
Timothy Sisneros Honorable Mention Mrs. Saenz South Park Elementary School 4th grade
Alexis Smith Honorable Mention Ms. Ribal Highland Park Elementary School 4th grade
Kyla Barrett 3rd place Mrs. Hamler Desert Sage Elementary School 4th grade
Richard Medina 2nd place Miss Kroll Minnequa Elementary School 4th grade
Steven Esquibel 1st place Miss Kroll Minnequa Elementary School 4th grade
           
Raliyah Bowman Honorable Mention Ms. Balas Morton Elementary School 5th grade
Khadijah Chavez Honorable Mention Mrs. Martinez Heroes K-8 Academy 5th grade
Gavin Cody Honorable Mention Mrs. Cruz Highland Park Elementary School 5th grade
Ijah Gurule Honorable Mention Mr. Cain Morton Elementary School 5th grade
Taryn Joy Plattner Honorable Mention Mrs. Abril Rye Elementary School 5th grade
Susannah Baxter 3rd place Mrs. Durning Goodnight Elementary School 5th grade
Salma Valdez 2nd place Ms. Hart Carlile Elementary School 5th grade
Alex  Tyler 1st place Ms. Balas Morton Elementary School 5th grade
           
Layla De La Luz Honorable Mention Ms. Ortiz Morton Elementary School 6th grade
Aria Pasquin Honorable Mention Ms. Roberts Connect Charter School 6th grade
Cayman Wallace Honorable Mention Ms. Benavidez Heroes K-8 Academy 6th grade
Zoe Chavez 3rd place Ms. Roberts Connect Charter School 6th grade
Meagan Eldridge 2nd place Ms. Holcomb Pueblo Academy of Arts 6th grade
Meena Ropp 1st place Ms. Medina Connect Charter School 6th grade
           
Brianna Meyers Honorable Mention Mrs. Bouldin Connect Charter School 7th grade 
Aubree Vecellio Honorable Mention Mrs. Johnson Sky View Middle School 7th grade 
Gianni Tucci 3rd place Mrs. Granato Pleasant View Middle School 7th grade 
Joshua  Thatcher 2nd place Ms. Roberts Connect Charter School 7th grade 
Kyla Malleck 1st place Ms. Simonich Swallows Charter Academy 7th grade 
           
Blake Lopez Honorable Mention Ms. Simonich Swallows Charter Academy 8th grade
Amber Martinez Honorable Mention Mrs. Kitchen Bessemer Academy 8th grade
Angelic Minjarez Honorable Mention Ms. Benavidez Heroes K-8 Academy 8th grade
Jordan Paisley Honorable Mention Ms. Simonich Swallows Charter Academy 8th grade
Averi Campos 3rd place Ms. Simonich Swallows Charter Academy 8th grade
Melina Faris 2nd place Mrs. Medina Connect Charter School 8th grade
Joli Dou 1st place Mrs. Wood Connect Charter School 8th grade
           
Kahla De Herrera 2nd place Mr. Gradisar East High School High School 
Micaela Maher 1st place Mrs. Wilson Pueblo West High School High School